WYBUDUJMY RAZEM ŚWIETLIKOWO

[21-11-2018]

Jak co roku, Zespół Energotechniki Engineering, z inicjatywy naszej koleżanki Aleksandry Polus, podejmuje działania wspierające potrzebujących. W tym roku przyłączamy się do zbiórki pieniędzy na budowę Świetlikowa.

Świetlikowo to bezpłatny ośrodek dzienny i hospicjum stacjonarne dla nieuleczalnie chorych dzieci, który powstaje w Tychach przy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja prowadzi od 2009 roku hospicjum domowe, obejmujące specjalistyczną i bezpłatną opieką chore dzieci w miejscu ich zamieszkania, gdy lekarz i rodzice podejmują decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Celem prowadzonej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka jak i całej rodziny oraz wsparcie w ciężkich dla Nich chwilach.

Budowę Świetlikowa podzielono na dwa etapy.

Pierwszy został już zakończony - powstało Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Wartość całkowita tego etapu to kwota 1 000 000 złotych.

Kolejnym krokiem jest budowa Hospicjum Stacjonarnego przeznaczonego dla dzieci nieuleczalnie chorych, w którym będą miały zapewnioną bezpłatną, całodobową opiekę paliatywną. Planowany koszt inwestycji to 2 000 000 złotych.

W siedzibie ETE zostały wystawione „skarbonki” - będziemy je zapełniać do 18 grudnia do godziny 12.00.

Więcej informacji na temat inicjatywy „wybudujmy razem Świetlikowo” znajdziecie na stronie www.swietlikowo.pl

Wstecz